-
7-Day Division Written Procedure Challenge, Grade 4
Regular price From €7,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €7,49 EUR -
7-day challenge on the written method of multiplication, 4th grade
Regular price From €7,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €7,49 EUR -
7-day challenge on the written method of subtraction, 3rd/4th grade
Regular price From €7,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €7,49 EUR -
7-day challenge for adding and subtracting natural numbers, 5th grade
Regular price From €7,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €7,99 EUR -
99 entertaining dictations for primary school - Volume 1 (3rd & 4th grade)
Regular price €9,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price €9,99 EUR -
99 entertaining dictations for primary school - Volume 2 (3rd & 4th grade)
Regular price €12,95 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price €12,95 EUR -
Worksheet collection: Avoid common spelling mistakes
Regular price From €8,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,49 EUR -
Collection of tasks: Word problems for the 3rd grade - basic arithmetic
Regular price From €8,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,99 EUR -
Collection of tasks: Practical problems for grade 3 - lengths, weights, money
Regular price From €8,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,99 EUR -
Collection of tasks: Practical tasks for the 3rd grade - dividing with remainder and calculating with times
Regular price From €8,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,49 EUR -
Collection of tasks: Practical tasks around the seasons, 2nd grade
Regular price From €8,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,49 EUR -
Collection of tasks: Practical tasks on all topics from the 2nd grade
Regular price From €8,49 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,49 EUR -
From the series: Little Reading Heroes - The Little Dormouse Goes to School - (Thienemann-Esslinger Publishing)
Regular price €8,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price €8,99 EURSold out -
Coloring book elementary school kings
Regular price €1,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price €1,99 EUR -
Coloring book summer and spring
Regular price €1,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price €1,99 EUR -
Basic knowledge 3rd + 4th grade: Word types - easy to understand & intensive practice
Regular price From €8,99 EURRegular priceUnit price per€0,00 EURSale price From €8,99 EUR